wtorek, 15 maja 2012

...

Tygrys jest zwierzęciem dumnym, majestatycznym i niebezpiecznym. Tygrys, jako przedstawiciel kotowatych, chodzi własnymi ścieżkami. Jest jednym z największych drapieżników lądowych. Są zwykle samotnikami, pilnującymi zaciekle własnego terytorium. W grupach można je spotkać rzadko - jeśli już, to jest to zwykle matka z młodymi, względnie osobniki spokrewnione. Tygrysice są w okresie wychowywania młodych bardzo agresywne - tak na wszelki wypadek, w celu obrony młodych przed bardziej lub mniej realnym zagrożeniem.

W odróżnieniu od tygrysa prawdziwego, istnieje jeszcze tygrys - Tygrysek, występujący w bajce o Kubusiu Puchatku. Ten z kolei jest nieco ruchliwy, co w głowie to i na języku. Rzadko kiedy pozostaje  bezruchu - chyba wręcz nigdy, można by się pokusić o takie stwierdzenie. Skacze, biega, ogólnie mówiąc - bryka. Jest niezmiernie sympatyczny w tym swoim rozbrykaniu.

Tygrysy to po prostu fajne zwierzaki...

6 komentarzy:

 1. O, jest jeszcze "przyczajony tygrys "(ukryty smok) i Tygrys rzeka w Mezopotami i Tygrys Królewski (duma niemieckich wojsk pancernych),a także Tygrys -jedna z bohaterek książek Małgorzaty Musierowicz;)))
  Który Tygrys jest najbliższy Twemu sercu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego Tygrysa z Musierowicz już nie pamiętam... Chociaż kiedyś przeczytałam niemal wszystkie części, bo w olimpiadzie startowałam, a wtedy była Musierowicz. Z wojskiem to mam niewiele wspólnego, rzeka - co najwyżej pływać lubię. Zdecydowanie najbliżej mi do tygrysa - zwierzaka i tego od Puchatka :)

   Usuń
 2. Tak. Właśnie dlatego, że tygys to kot :)

  OdpowiedzUsuń
 3. fajny zwierzak, bo piękny i majestatyczny. No i pod warunkiem, że najedzomy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo jak tygrys głodny albo nie wyspany, to zły

   Usuń