środa, 22 sierpnia 2012

kult ciała

Cytuję: Celebrytki inwestują grube pieniądze w dobry wygląd. Czasami jednak wydają pieniądze na to, co najbardziej potrzebne: mają miliony na koncie, ale nie decydują się na naprawienie najbardziej rażących defektów. "Leniwe oko", nieproporcjonalnie wielkie piersi czy haluksy - to tylko niektóre z rzeczy, które mogłyby zostać poprawione. Które gwiazdy powinny zdecydować się na takie zabiegi? Źródło - Onet.
Inny: Goldie Hawn - 65-letnia aktorka, kiedyś była przeciwniczką operacji plastycznych, później zmieniła zdanie, jednak na jej dłoniach widać zmarszczki i przebarwienia. Źródło - plejada (link z onetu).

Nie żebym te rzeczy czytała, wystarczy, że wpadnie mi w oczy taki nagłówek, i mam ochotę zapytać głośno "no i?". Jest jakaś chora jak dla mnie moda, parcie i wywieranie presji na piękny wygląd. Piękny wygląd wg tabloidów, to szczupła sylwetka, bez grama celulitu, bez najmniejszej nadwagi, bez przesadnego umięśnienia, wiecznie młody wygląd w każdym wieku, jędrne ciało. Takie rzeczy - powiedzmy wprost - BZDURY, są na prawo i lewo wpajane nastolatkom. Bo ja, stara baba, to się potrafię opanować i nie szukać na siłę u siebie "pseudo ideału" i nie próbować do niego dążyć. Ale młodsze pokolenie ma nieco wrażliwszą naturę, rzekłabym, że w okresie dojrzewania, jest ona nieco rozchwiana.... żeby nie powiedzieć, że najczęściej dojrzewające nastolatki gadają jak potłuczone (nie zapomniał wół jak cielęciem był, nie zapomniał, mimo, że czasami by chciał :P )

Dlaczego wszyscy mamy być piękni wg tego co nam wkładają do głowy? Znam wielu pięknych ludzi, którzy mają, jak mawia pani Czubaszek - oryginalną urodę. Ale nie zamieniłabym ich nigdy na chodzącą lalkę barbi. Wiadomo - powody zdrowotne, dbanie o sylwetkę, ruch, itepe. Ale bez przegięcia. I co z tego, że aktorka ma żylaste ręce? Nie jest młoda to ma. Czy od tego jej gra się pogorszy? Co z tego, że jakaś piosenkarka ma na dupie celulit? Czy posiadając tą wiedzę będę mniej doceniała jej talent? A innej cycki opadły. No i? Niech opadają. Już dawno odkryto jak działa grawitacja :P Ja tam lubię jak jest kolorowo. Lubię jak ludzie są różni. Nie lubię, jak się próbuje zasypywać mnie informacjami jak te powyżej, bo drażni mnie sam tytuł. Czy ja jestem jakimś imbecylem, by zachwycać się TAKĄ sprawą? No kurde, mega sensacja, niej-ędrne cycuszki. W sam raz na pierwszą stronę. Ciekawa jestem, czy ci, którzy tworzą takie "super newsy" biorą pod uwagę, że koś na ten przykład ma kompleksy. Zobaczy taką informację, jakie to paskudne, wstydliwe i obleśne, mieć żylaste dłonie, celulit na tyłku i obwisły brzuch, popatrzy w lustro i pomyśli - kurde, ja to już do niczego się nie nadaję. I zamiast mieć w nosie, co sobie inni myślą, założyć fajną kieckę, pójdzie taka biedna w ciuchach ala wór pokutny i straci wszelką radość z lata, z możliwości szaleństwa, z wszechobecnego letniego luzu i swobody. Bo jakiś baran stwierdzi, że TAK się ludziom pokazywać nie wolno, bo TO wywoła u nich wstręt i reakcje wymiotne. Bo niektórzy się jednak czasami przejmują, mimo, że nie powinni. Ech, wylałam z siebie irytację.