poniedziałek, 8 kwietnia 2013

wiosennie

Nieśmiało puka do drzwi, cichutko zagląda w okna, nie chce przypadkiem kogoś obudzić, albo przestraszyć. Jak za szybko się obejrzysz sprawdzić, kto to - ucieka i chowa się za rogiem. Niczym nieoswojone zwierzątko, płochliwe, boi się ludzi. Jeden krok w przód, jeden w tył. To podejdzie, to się cofa. Taka ta wiosna w tym roku nieśmiała.
Dzisiaj przywitała nas słońcem i mrozem (co by nie było za dobrze i za dużo na raz). Chodniki czarne, suche, śnieg już zalega tylko gdzieniegdzie i wygląda jak zapadnięty w sobie. Nic, tylko czekać, aż się wiosna rozhula i wpadnie z impetem. Wczoraj widziałam jakieś nieśmiało rysujące się na gałązce bazie - bardzo delikatnie i nieśmiało, ale jednak! Ptaszki ćwierkają, bazie pękają.... Tylko czekać, aż się temperatura podniesie :)
Wiosna, drodzy państwo, wiosna idzie!


27 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Prawda? Zdecydowanie już powinna się czuć pewniej i śmielej stukać do okien :) Rozumiem, że brudnymi się może brzydzić, ale póki jaśnie panienka się nie rozgości, to te okna pozostaną nieumyte ;)

   Usuń
 2. u mnie już jest, od soboty, :) słońce i błękitne niebo, ptasie trele od rana i klucze frunących kaczek :) aż chce się żyć , pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech..... u nas weekend był jeszcze pochmurny, dopiero wieczorem wyjrzało słońce. Za to dzisiaj od samego rana nadrabia zaległości :)))

   Usuń
 3. słońce jaskrawe i u mnie nadaje na wysokiej częstotliwości .Pitaszki o 5 godz. w nocy napierdziulały ile mocy w płucach posiadały czym mojego Małżona zdenerwowały , ale niczym w ptaszyny nie rzucał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbowałby :P Słoneczko przygrzewa już w taki wiosenny sposób, już grzeje, a nie tylko świeci :) Ech, brakuje mi tej wiosny, słońca i powietrza pachnącego....

   Usuń
 4. Wieeeesz, Wiosna nie może tak nagle z grubej rury, mogłabyś szoku doznać, albo cóś ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A niech i będzie szok! Lubię ekstremalne doznania ;) Niech ona po prostu przyjdzie i będzie! Baaardzo proszę!

   Usuń
 5. Mówisz o tych wielgachnych płatach śniegu, które leciały dzisiaj z nieba? Poza tym słońce i w sumie ciepło dość. Może raczej nie za mroźno:))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, mówię o tym zanikającym już śniegu, napierdzielającym słonku i oznakach nadchodzącej nieśmiało wiosny :)

   Usuń
 6. u mnie też słońce i ... mróz, szyb skrobanie rano obowiązkowo :)... na poboczach i trawnikach śniegu jeszcze sporo... ale jest nadzieja :).. a o myciu okien to ja nawet nie myślę, będzie ciepło - bedzie mycie, inne opcji nie ma ... buziaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie szyby skrobali i u nas, mróz z rana był ok. 4-5 stopni (zależy od miejsca). Ale słonko naparza, jakby się po weekendzie zrehabilitować chciało. Okna - cóż - też jeszcze muszą poczekać, po zapaleniu oskrzeli nie rzucę się na nie jakoś gwałtownie ;)

   Usuń
 7. ...idzie i pewnie też ma pęcherze na nogach od noszenia zimowych buciorów. K... jej mać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aaaa, to dlatego tak powoli jej idzie! Kuleje biedaczka.

   Usuń
 8. U nas przyszła wczoraj! Walnęła pyłkami;(((
  Psiakość! Niech idzie w pieruny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pieruny to na Ciebie naślę jak mi te wiosnę swoim psiaczeniem przestraszysz ;P Ty, ty ty! (grożę Ci paluszkiem)

   Usuń
  2. w tym oto momencie pragnę "serdecznie podziękować" imć pani Miśce za przegonienie wiosny ... se wzięła i poszła zanim na dobre zdążyła przyjść !!!

   Usuń
  3. Podpinam się - jakieś białawe badziewie z deszcze leci z niebios :(

   Usuń
 9. A u nas padało śnieżnie-deszczowo... I mróz... To gdzie ta wiosna, gdzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na południowym wschodzie i u Ewy :)

   Usuń
  2. Buuuu, daleko... :( Ale dojdzie kiedyś, dojdzie :)

   Usuń
 10. przyszła :)))) już odważniej :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko teraz trzeba uważać bo tu Misia się na tą wiosnę zasadza ;) jeszcze ją nam przegoni

   Usuń
 11. Ona nie powinna iść, ona powinna zapier... ;o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedz jej to - mnie jakoś nie słucha. Co więcej - właśnie jakieś mieszane badziewie z nieba leci, mimo, że zmieniłam płaszcz puchowy na kurtkę, licząc, że w ten sposób będę tą wiosnę zaklinać. I kupa wyszła z tego.

   Usuń
 12. ebana pogoda , panienka jego mać .Bieli cholernej mniej i temperatury mniej i generalnie do dopy z takim czasem letnim .Zgłaszam pogodowe WETO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpisanm się i również WETUJĘ!!!!! z przytupem!!!!!!

   Usuń