sobota, 27 lipca 2013

Moje francuskie wakacje - część I

Wyjazd.

Plan był taki - o 3.15 wyjeżdżamy PKS-em i jedziemy do Katowic. W Katowicach wysiadamy na dworcu ok. 8.30 i wsiadamy do autobusu do Pyrzowic o 9.30. Wylatujemy zaś o 12.15 (o ile jeszcze dobrze pamiętam). Proste? Niby tak. Ale...

Autobus na dworzec spóźnił się drobne 30 minut. No dobra, mamy zapas, pół godziny nadrobi na trasie przecież. Musieliśmy wybrać PKS, ponieważ wszelkie inne prywatne połączenia było nieco później i nie pasowały nam do pozostałych środków transportu. To, co zajechało na dworzec.... powinnam pominąć milczeniem, ale nie... Przyjechał jakiś rzęch! Pojazd miał mniej więcej tyle lat, co ja, a na pojazd to już sporo. Masakra!!! Autobus był pełny, na szczęście jakiś gość ustąpił mi miejsca i mogła usiąść z obojgiem dzieci razem. Mąż za to przestawił torby drugiego kierowcy, któe jechały na pustym siedzeniu i w ten sposób zyskał kolejne miejsce i mogliśmy siedzieć każde z jednym dzieckiem. Torba do bagażnika nie weszła, stała między siedzeniami. O higienie i czystości nawet nie wspominam. Gdzie nie dotkniesz - tam masz brud. Kierowca - koszmar. Potrafił wjechać na skrzyżowanie na czerwonym, ale nie mogąc go opuścić stał tylnym kołem na torach tramwajowych.... Albo zapomniał zjechać na lewy pas i musiał przejeżdżać przez pas zieleni.... Czułam się bardzo bezpieczna. Bardzo. Najdłuższe 5 godzin w moim życiu. Na szczęście 4 z nich przespane. Dalszy ciąg podróży na szczęście przebiegał już normalnie i poza średniowiecznym pojazdem PKS wszystkie pozostałe środki lokomocji były na znacząco wyższym poziomie. Aaa! Jeszcze słówko o dworcach PKS. Mój własny pozostawia wieeeele do życzenia. Ale katowicki... nie obraźcie się, mieszkańcy Katowic - mój dworzec, przy Waszym, to Hilton :P Jedyny porządny dworzec jaki znam, to w Krakowie.

Na lotnisku za to spotkała nas miła przygoda. Podczas odprawy weszła nam w kolejkę spóźniona na samolot kobieta. Ponieważ my som kulturalne ludzie, to po prostu jej się odsunęliśmy i jeszcze machali łapką - proszę, proszę, niech pani idzie. Pani się spóźniona odprawiła, odprawiająca ją pani wszystko załatwiła, bagaż pojechał. Przyszła nasza kolej i... w nagrodę za cierpliwość i czekanie dostaliśmy gratis pierwszeństwo wejścia na pokład. Nie musieliśmy się ustawiać w kolejkach, przepychać - mieliśmy pierwszeństwo wyboru miejsca. Super! Coś miłego na osłodę. Lot był w porządku, bez przygód. O godzinie 14-tej byliśmy we Francji - gorącej, słonecznej i bardzo ładnej.

24 komentarze:

 1. Tygrys to Ty?? Wróciłaś?? No paczpani, się obawiałem że Cię tam jako żabkę skonsumują :)
  Dobry, dzień dobry, bo polski :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja! Wróciłam we czwartek w nocy :) Teraz spisuję wspomnienia!

   Usuń
  2. Cóż za brak organizacji, winnaś codziennie, systematycznie spisać, miałabyś z głowy teraz:)

   Usuń
  3. Cóż... teraz muszę wracać pamięcią...

   Usuń
 2. Eee... Ja Cię przepraszam, ale ty o nowym dworcu w Katowicach mówisz???
  To starego nie widziałaś - heheheheh :))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mówię o 5 stanowiskach na krzyż niedaleko hotelu jakiegoś.

   Usuń
  2. myślę, że Thunder zrozumiała za pierwszym, no może za drugim razem, o czym mówisz :)

   Usuń
  3. Frytka... No wyobraź sobie, że nie zrozumiałam w ogóle :))) (upał mi się rzucił... na mózg)

   Tygrys - TY żałuj, że starego dworca nie widziałaś, bo to był dopiero czad! Smród, bród, ciemne zaułki "pachnące" nie powiem czym. Strach było tam chodzić :)))

   Usuń
  4. Namnożyło mi się. Się czekasz ;P

   Usuń
  5. Tfu!!! Czepiasz miało być

   Usuń
  6. no i co narobiłaś?... teraz mój komentarz stracił sens :(

   Usuń
  7. Nio cio złośliwie to zrobiła, z premedytacją, ale spoko spoko ja wiem co było wcześniej :)

   Usuń
  8. dzięki Desperku, chociaż Ty mnie popycha... popierasz :)

   Usuń
 3. moja droga, jeśli Ty przy takiej ekstremalnej jeździe potrafisz spać, to Tobie nic groźne nie jest... i nie rozumiem czemu narzekasz... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba było to zobaczyć. Masakra i koszmar!

   Usuń
 4. Ciąg dalszy pliiiz. Poczuję się trochę, jakby to były moje wakacje ;o)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już tworzę, będą się publikować kolejno. Było troszkę intensywnie.

   Usuń
 5. Jeszcze jakie fotki by się przydały.

  OdpowiedzUsuń
 6. No to faktycznie przygody miałaś, przejazd na czerwonym i po pasie zieleni toż to jest szczyt bezpieczeństwa:-))) A tak poważnie nie mogę pojąć jak ktoś kto wiezie ludzi nie dba o ty by jechać zgodnie z przepisami i normami bezpieczeństwa. Pozdrowienia serdeczne:-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całe szczęście powrót był polskim busem :) pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 7. Z małymi dziećmi dostaje się pierwszeństwo wejścia na pokład

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, musiałabym sobie dokupić. Wizzarem leciałam. W drugą stronę z przodu staliśmy i miejsce łatwo znaleźliśmy

   Usuń